Zrekonstruovány byly zejména staré pergoly v ulici Československé armády, obě ulice pak dostaly nové veřejné osvětlení a také zeleň. Jedním z posledních, ovšem neméně zásadních kroků, který k dokončení této proměny zbývá, je nové rozvržení a namalování jízdních pruhů a přechodů na těchhle využívaných čtyřproudových komunikacích.

Kladenští řidiči si budou muset zvykat na pro většinu z nich nezvyklou věc. Vedle stávajících dvou jízdních pruhů přibude ještě pruh určený pro cyklisty.

„Nově tyto silnice budou tvořit dva třímetrové jízdní pruhy, metr široká cyklostezka a metr a půl pro podélné parkování automobilů. V tomhle počasí ovšem nemůžeme pruhy přestříkat, protože by barva na silnici nedržela,“ vysvětlil na posledním zasedání Zastupitelstva města Kladna kladenský primátor Milan Volf, který věří, že se bude jednat o pěkný bulvár nejen v zimě, jak se Kladeňáci přesvědčili, ale také v létě. Koruny stromů, kterými byl osazen středových pruh, by měly v létě dosahovat celkem čtyř metrů do šířky.

Pro cyklisty by tak mohla vzniknout nová možnost, jak se pohodlně a bezpečněji dostat do centra Kladna. Tato cyklostezka by se navíc nakonec měla napojit i na páteřní kladenskou cyklostezku. Napojení by mělo vést za rozdělovským fotbalovým hřištěm až na točnu autobusů U Zvonečku, odkud pak vedle levé strany vozovky vedla k železničnímu přejezdu a za ním by se napojila na hlavní cyklostezku.

„Vše projednáváme s církví, které pozemky patří. Měli jsme také problémy se s plánovanou cyklostezkou vejít kvůli ochrannému pásmu, ale nakonec jsme se jen těsně vešli. Nakonec bychom chtěli trasu dovést až k železničnímu přejezdu, kde by mohly vzniknout vlastní malé závory pro cyklisty. Jedná se ovšem o velice nákladnou věc,“ dodal Milan Volf.