„Mám průpravu z mládí, protože jsem dlouhé roky dělala vrcholově lehkou atletiku za někdejší Rudou hvězdu Praha, kde jsem házela oštěpem. Až do počátku devadesátých let jsem byla reprezentantkou Československa, ale kvůli zranění zad můj výkon upadal až jsem byla nakonec z týmu vyřazena,“ uvedla sportovkyně.

Tělo, které bylo ale i přesto zvyklé na vysokou zátěž, žádalo i nadále trénink a Jitka v nejlepších letech vymýšlela, jakým směrem se ubírat dál. Přátelství s Antonínem Drešlem ji nakonec přivedlo ke vzpírání. „Řekla jsem si, proč ne, zvedání činek by mi nevadilo. Navíc to i při atletice byla součást tréninku,“ uvedla vzpěračka, z níž se postupem času stala nejen instruktorka sportu, ale i policistka Oblastního ředitelství cizinecké a pohraniční policie v Praze.
„Proto jsem také začala vzpírat za policejní sportovní klub, který vzešel ze zmíněné někdejší Rudé hvězdy,“ řekla. Jako amatérka byla poprvé na mistrovství Evropy žen 1996, kde obsadila 8. místo ( do 75 kg) a dále se účastňovala mistrovství České republiky za ženskou ligu vzpírání.
„Kvůli tomu, že už nemohu dělat rotační sporty, je pro mě vzpírání dnes ideální,“ řekla sportovkyně.

Díky pravidelnému tréninku, který provozuje ve sklepě kladenského paneláku, se již v roce 2000 se stala právoplatnou veteránkou – masters. Od té doby začala sklízet čím dál větší úspěchy. Dnes je sedminásobnou mistryní Evropy a třikrát se zúčastnila MS. Cestuje po Evropě – Polsko, Německo, Kypr, Francie, Maďarsko.

Ve své kategorii veteránek dnes soutěží nyní i za šumperský oddíl, kde našla zároveň trenéra i partnera v jedné osobě. „Vidíme se téměř každý víkend a vztah na dálku nám úžasně funguje. Třeba by si někdo myslel, že vzpírání je pouze pro chlapy, opak je pravdou. Ženy si tím celkově zpevní postavu a hlavně je u toho třeba používat hlavu, aby si člověk neublížil, k tomu patří i důkladná rozcvička, „doplnila vzpěračka.
Jejím největším předsevzetím je dosáhnout na titul Mistryně Evropy, které se uskuteční příští rok v Bohumíně. Stejně tak jako světa, které se bude konat v Řecku.

„Čeká mě náročná příprava, ale bude stát za to. Nelze ani na chvíli vypnout a nic nedělat. Jen mě mrzí, že oddíl vzpírání není také v Kladně,“ uzavřela Štolfová.