Organizace pietního aktu před pamětní deskou v Soukenické ulici se tradičně ujala Společnost patriotů Slaného v čele předsedou Martinem Doupovcem. Stejně jako v předchozích letech nechyběla řada vážených hostů. Starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS), poslanec Parlamentu ČR Stanislav Berkovec (ANO), který se ujal moderování akce a stejně tak jeho kolega ze sněmovny Vojtěch Munzar (ODS). Do Slaného přijali pozvání i brigádní generál Josef Prokeš a generál poručík Jiří Martínek.

Akce se zúčastnili, kromě dalších příchozích, také školáci ze 2. ZŠ ve Slaném se svými učitelkami Dagmar Machálkovou a Marcelou Majtaníkovou. Dorazili jak druháci, tak třeťáci. Děti pro zúčastněné vyrobily symbol Dne válečných veteránů - vlčí mák. Ten má svůj původ v básni Na flanderských polích napsané účastníkem frontových bojů.

"My, kteří žijeme v době míru, si takové hrůzy nedovedeme představit ani v nejhorším snu. Přesto bychom nikdy neměli zapomenout na všechny ztracené a zmrzačené životy, které první světová válka a další válečné konflikty přinesly a přinášejí," řekl poslanec Vojtěch Munzar.

Jeho slova doplnil starosta Slaného Martin Hrabánek a připomněl, že v České republice žije už jen okolo čtyř set válečných veteránů, kteří zažili druhou světovou válku a 14 000 veteránů, kteří se zúčastnili dalších válečných konfliktů novodobých dějin. "Věnujme tedy, nejenom jim, ale především těm co padli, poděkování a tichou vzpomínku," dodal starosta.