Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Soutěž o nejlepší webové stránky škol už má vítěze

Kladno-Pátý ročník soutěže o nejlepší webové stránky základních, středních a vyšších odborných škol na území Kladna byl dnes odpoledne slavnostně vyhlášen v obřadní síni magistrátu.

30.1.2008
SDÍLEJ:

Obsahový tvůrce webových stránek nejúspěšnější základní školy Lukáš Jánský a žákyně deváté třídy Karolína Vojáčková (vlevo) a Nikola Sűssemilchová. Foto: Deník/Robert Božovský

Prvenství v kategorii základních škol v něm získala ZŠ a MŠ v ulici Zd. Petříka. Mezi středními a vyššími odbornými školami pak uspěla SPŠ a SOU na náměstí Ed. Beneše. Zvláštní cenu poroty v podobě digitálních fotoaparátů obdržely ZŠ a MŠ ve Vodárenské ulici a ZŠ v Amálské ulici.

Počet účastníků byl rekordní
Z 19 kladenských základních a základních uměleckých škol se jich soutěže www škola Kladno 2007 zúčastnilo 15, v kategrii středních a vyšších odborných škol ze 13 celkem osm, což je nejvyšší počet v historii dosavadních ročníků.
„U většiny základních škol odborná porota ocenila pokračující kvalitativní posun v hloubce, aktuálnosti a užitečnosti poskytovaných informací, představení škol veřejnosti, prezentaci Kladna a grafické zpracování webových stránek,“ uvedl předseda poroty a náměstek primátora Antonín Kajgr s tím, že střední a vyšší odborné školy zase představily nový přehledný design a líbivou grafiku.

Pro novou tabuli mají využití

Zástupci vítězné základní školy neskrývali z úspěchu a ceny v podobě interaktivní tabule svou radost. „Tato tabule už je třetí v pořadí, kterou máme. Jedna slouží při hodinách fyziky a chemie, druhou instalujeme v učebně přírodopisu a třetí chceme využít při výuce jazyků v prvním stupni. Jejich prostřednictvím děti pojímají učení jako hru, výuka je na interaktivních tabulích mnohem rychlejší a pestřejší,“ poznamenal ředitel školy Stanislav Bubeníček.

Stále je prý co zlepšovat
Spokojen byl také obsahový tvůrce webových stránek vítězné základní školy, učitel fyziky a informatiky Lukáš Jánský. „Soutěže jsme se zúčastnili potřetí. Předloni jsme obdrželi zvláštní cenu poroty za Skokana roku, loni jsme úspěch nezaznamenali a letos jsme vybojovali vítězství,“ prozradil Deníku.

Webová prezentace je podle Lukáše Jánského pro školu výbornou reklamou. To se projevuje například právě nyní, tedy v období před zápisy prvňáků. „Stále více dětí a jejich rodičů pracuje s internetem, takže jim jeho prostřednictvím můžeme poskytnou řadu cenných informací. Také komunikace elektronickou poštou je s nimi rychlejší a snažší, než třeba klasickou poštou“ poznamenal autor webu.

Ten od loňského roku prošel další modernizací a úpravami. Vylepšeny byly informace o městě Kladně. „Chtěli jsme ukázat, že zde rádi žijeme. Zaměřili jsme se nejen na historii, ale i současnost, tedy kulturní vyžití, volnočasové aktivity, sport i přírodu. Zapojili jsme do toho rovněž žáky, kteří sbírali potřebné údaje v rámci výuky dějepisu a zeměpisu, při informatice vytvářeli fotografie a při výtvarné výchově obrázky,“ popsal pozadí úspěchu Lukáš Jánský.

V příštích měsících si klade mimo jiné za cíl provázat stávající webové stránky s internetovou prezentací jednotlivých tříd.

Autor: Robert Božovský

30.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Silnici na Kladensku a Praze-západ ochromily nehody více než čtyřiceti vozidel

Roman Šroba (vlevo) na žákovském turnaji SK Kladno.

On line: ptejte se Romana Šroby

I. B třída: Víra ve vlastní síly se Unhošti vyplatila

Kladensko – Dobrá si na čele fotbalové I. B třídy udržela čtyřbodový náskok na Doksy, které celý podzim odehrají venku. Na předposlední příčku klesly Zlonice. Nejvíc asi překvapila výhra Unhoště na hřišti Hostouně.

Kladenský kulturák ožil jubilejním veletrhem vzdělávání

Kladno /FOTOGALERIE/ - V Domě kultury Kladno se ve dnech od 17. do 18. října koná jubilejní dvacátý ročník Veletrhu vzdělávání. Žáci druhého stupně základních škol zde dostávají i v letošním roce možnost vybrat si z nabídky více jak než padesáti řemesel a oborů, která by rádi v budoucnu vykonávali.

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Roztoky – Vůně Vánoc v centru Prahy bude letos středočeská. Vyplývá to z úterních informací společnosti Taiko, která je v metropoli tradičním pořadatelem trhů – včetně těch adventních. Jako strom pro Staroměstské náměstí byl vybrán smrk ztepilý, který vyrostl na soukromém pozemku v Roztokách u Křivoklátu, připomněla za firmu Hana Tietze. 

Tereziánské babí léto objektivem Jany Jiráskové

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Babí léto lítá, už je podzimek, to již zima střádá první bílá vlákna do svých peřinek. Básník Josef Václav Sládek byl vděčným pozorovatelem přírody. Svoje verše o babím létě napsal, aniž cokoli tušil o meteorologickém chování pavouků. Stačilo se jen dívat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení