Občané, kulturní subjekty, školy, sportovní kluby a další sdružení či spolky z Kladna a blízkého okolí mají od úterý novou možnost vzájemné komunikace. Město spustilo nový interaktivní web s názvem Kladno živě. Na něm je možno sdílet videa a fotografie z nejrůznějších akcí. Lidé na stránkách najdou například kalendář s kulturním přehledem v Kladně.

Web byl poprvé představen v prostorách tělocvičny Základní a Mateřské školy v Doberské ulici, jež se před několika dny stala v kategorii ZŠ a ZUŠ vítězem soutěže o nejlepší internetové stránky škol na území města Kladna .

S ideou internetového komunikačního nástroje přišli na konci loňského roku členové vedení města. „Internet je nejprogresivnějším médiem současnosti a jistě i nejen blízké budoucnosti. Webové stránky dnes již neslouží pouze jako zdroj informací, ale čím dál více se v této oblasti uplatňuje interaktivita, tedy oboustranná komunikace tvůrců stránek a jejich návštěvníků. Prostor na webu Kladno živě slouží jednotlivcům, ale třeba i kulturním subjektům, sportovním klubům či nejrůznějším sdružením a spolkům k prezentaci videí a fotografií z nejrůznějších jimi pořádaných akcí,“ sdělil primátor Dan Jiránek.

Občané jistě ocení i kulturní kalendář, z nějž mohou čerpat souhrnné informace o kulturních akcích plánovaných různými organizacemi na území města. „Součástí webu jsou rovněž ankety a soutěže, v nichž mohou návštěvníci pravidelně vyhrávat skutečně zajímavé ceny,“ doplnil první náměstek primátora Miroslav Bernášek.

Jakým způsobem je možné postupovat, pokud chce někdo na interaktivní stránky umístit svůj příspěvek? „Na webu zájemci naleznou přesný návod i seznam materiálů které tam nepatří. Ty můžeme zablokovat, aby se zde vůbec neobjevily. Fotografie a krátká videa autoři nejprve zašlou na e–mailovou adresu kladnozive@mestokladno.cz.Následně budou na stránky umístěny,“ objasnil mluvčí magistrátu Libor Kasík.

„Co se týče oznámení do kalendáře kulturních akcí, mohou je sem registrovaní uživatelé vkládat sami. Věříme, že se bude jednat o různé koncerty, divadla, maturitní plesy a podobně, nikoli o komerční akce,“ dodal mluvčí.