Beseda nazvaná Karel Kryl, tiskařův syn, který viděl dál se odehraje v sobotu 18. března od 10 hodin. S návštěvníky tam bude debatovat publicista a fotograf Vojtěch Klimt, který je autorem knih o Karlu Krylovi a jeho předcích Akorát že mi zabili tátu: Příběh Karla Kryla, Poddat se nemíním: Příběh knihtiskařů Krylových. Po třicet let, až do roku 2021, byl také předsedou Klubu Karla Kryla. Beseda je součástí volného cyklu Naše XX. století.

Druhá březnová beseda, která se koná v úterý 28. března od 18 hodin, se vrací k prezidentským volbám. Nabídne vzpomínku na ně pohledem jednoho z kandidátů, Karla Diviše.

Šibenice, která je viditelná i na vedutách města Slaného, stávala ve středověku až na okraji města nedaleko současného hřbitova někde v místech ulice Na Vinici.
Nežijete v místě s temnou energií? Ve středověku bylo na Slánsku několik šibenic

Stejné téma se bude opakovat také v následujícím měsíci, kdy do galerie dorazí v úterý 11. dubna Marek Hilšer. Začátek je opět v 18 hodin.

Na sobotu 22. dubna od 10 hodin je plánována přednáška Aktuální trendy v pojetí a vývoji extremismu v ČR (protestní hnutí, nová média, polovojenské skupiny). Přednášet bude prof. JUDr. PhDr. Miroslav Mareš, Ph.D. z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně a Mezinárodního politologického ústavu.

„Na všechny akce spolku Wotrubia je vstupné dobrovolné,“ připomněl za spolek Pavel Bartoníček.