Tam její cesta sice skončila, ale odnesla si s sebou řadu osobních zkušeností včetně zjištění, že obávaná porota ve skutečnosti není trojice bezcitných katů.
Ve světle reflektorů osmadvacetiletá Monika nestála poprvé. Zkušenosti nasbírala již před třemi lety, když se zúčastnila druhého kola Super star. X–faktor jí však dal další šanci, a tak se přihlásila do kategorie od 25 let výš. „Zpívat jsem začala už jako malá holka a jednoduše jsem chtěla zjistit, jestli na to mám. Proto jsme se přihlásili společně s kamarádem Pavlem,“ prozradila.

„Nejraději mám písničky od Jany Kratochvílové a Marie Rottrové, ale do prvního kola jsem si vybrala skladbu od Zuzany Míchové a Luise Marsias. První porota složená z neznámých producentů a učitelů zpěvu byla velice příjemná, ale měla jsem trochu strach ze slavné trojice, obzvláště z Gábiny Osvaldové,“ řekla Hampejsová.

Semifinále se odehrálo na zámku v Dobříši kam postoupilo už pouhých 54 účastníků a z nich se Monika probojovala ještě do dvacítky. „Tam přišla patrně největší zatěžkávací zkouška, přes noc jsme se měli naučit jednu ze čtyř písní. Vybrala jsem si Ameriku od Lucie, ale bohužel se mi to nepodařilo, jak bych chtěla. Únava a dlouhé hodiny věčného čekání mě přemohly. Když si to vybavím zpětně, asi mě to trochu mrzí, že jsem do toho nedala víc, ale prostě už to nešlo,“ uvedla talentovaná Monika.

Přesto, že ve finálových kolech ji už zpívat neuslyšíte, byla účast v soutěži pro osmadvacetiletou Slaňačku velkou zkušeností.

„Přes počáteční obavy z poroty musím uznat, že ať si říká kdo chce co chce, jsou to lidé na svém místě. Nezapomenutelným zážitkem pro mě bylo, když si k nám po poslední odzpívané skladbě sedla Gábina Osvaldová a řekla mi, že výběr písničky ji trochu mrzel a abych to zkusila překonat, protože na to mám,“ dodala mladá žena.

Zuzana Vlková