Akci, která si dala za cíl objevení bájného sněžného muže Yettiho organizátoři pojali vskutku netradičně. Účastníci expedice měli za úkol se tohoto bájného tvora vydat hledat na lyžích, saních, sáňkách a to vše v zápřahu za koňmi jezdeckého oddílu! Je jasné, že o karamboly, ale i legraci a velké nevšední zážitky nebyla nouze.

Tím spíš, že věková hranice účastníků oscilovala skutečně od 0 do 100 let a expedice se zúčastnili i celé rodinné týmy. Nakonec došlo i na speciální techniku lyžování v zápřahu za koněm (tzv. skiëring), lákavé bylo i svezení v pětimístných koněspřežných sáních, které si členové oddílu sami vyrobili pro potřeby této akce.

Expedice Yetti 2010 Open pořádaná jezdeckým oddílem Equiport Kladno o.s. měla u svých účastníků velký úspěch. A to nejen u nich.

Závěrem odpoledne, díky jejich skutečnému polárnickému nasazení. se podařil významný objev světového formátu. Bájný tvor, sněžný muž Yetti, skutečně žije!

Kde se vzal, tu se vzal, mezi účastníky expedice se objevil náhle, zprvu nenápadně, z povzdálí. Po krátkém seznámení se projevila jeho mírná, klidná a přátelská povaha a nakonec došlo i nafocení na památku. Jak se Yetti objevil, tak nepozorovaně také nakonec opět i zmizel. Ale to nevadí- třeba se příští rok v Libušíně opět zase objeví. (jk)