Při módní přehlídce s názvem Chanson si více než sto návštěvníků mohlo prohlédnout zhruba pětadvacet modelů, které předvedlo 14 děvčat. Jednou z nich byla tehdy i studentka třetího ročníku oboru textilní výroba a podnikatelství Žaneta Dluhošová. „Na retro country šatech, jež jsem předváděla, jsme pracovaly se spolužačkami. Jak na návrhu, tak i na jejich šití. Fakticky jsme je vyráběly asi čtyři měsíce. Nejtěžší bylo zpracovat džínový korzet, který je navíc vyztužen kosticemi,“ popsala Žaneta.

Dívky prezentovaly klasické látkové šaty tak i modely netradiční, například z kovových kroužků nebo dřevěných hoblin a dýhy. Vyučující Zuzana Jíchová uvedla, že s některými modely se škola už zúčastnila oděvní soutěže Avantgarda, která se koná v Lysé nad Labem. „V kategorii modelů z netradičních materiálů jsme dokonce získali první místo,“ uvedla.

Kromě Žanetiných šatů se dívky v zahradě předvedly ještě v dalších dvou country modelech, ale i večerních a svatebních šatech. „Ty byly dost pracné, ale je pravda, že každé potřebovaly svůj čas,“ dodala Jíchová.

Zuzana Vlková