Počasí pořadatelům tehdy přálo, a tak do zádušní ulice dorazilo za chutnými jídly, kvalitním pitím a dobrou zábavou několik stovek návštěvníků. Pokrmů tu spořádaly na metráky.

„Většina nabízených jídel je českých, ale je tu i stánek s kuchařem z Asie nabízejícím tamní speciality, například čerstvé sushi. V restauraci se koná další ročník soutěže profesionálních kuchařů Gasto Vavřinec 2013,“ popsal Jan Pípal, předseda pražské a středočeské pobočky Asociace kuchařů a cukrářů České republiky.

„Oslavy tu pořádáme, protože Kladno máme rádi. Město je náš silný partner a bez jeho pomoci bychom takovou akci nemohli zorganizovat,“ dodal Pípal. 

Klienti Centra služeb Slunce všem v Unhošti dostali do kavárny nový nábytek a také vůz.
Z ARCHIVU: Láďa Smoljak žije dál

Součástí oslav bylatehdy  také kvalifikace na mistrovství republiky ve vaření kotlíkových gulášů. Zúčastnily se ho tři týmy, z toho dva kladenské - Colorado restaurant a Westernový club. Obsadily však třetí a druhé místo, když se jejich členové museli sklonit před uměním zbývajícího týmu ze Slovenska. Ten uspěl se svým kotlíkovým gulášem obsahujícím také čerstvé borůvky a houby.

Návštěvníci v zahradě obdivovali umění profesionálů v carvingové show, tedy vyřezávání melounů. Ty nejlepší výtvory pak také dražili ve prospěch poskytovatele sociálních služeb Zahrada Kladno. Podařilo se tímto způsobem získat více než osm tisíc korun. „Moc všem děkuji. Za peníze pořídíme pro naše klienty minimálně jednu postel a dvě skříně,“ byla nadšena ředitelka Zahrady Eva Bartošová.

Rekultivace, která začala v minulém únoru, by do roku 2014 měla navrátit haldě přirozený ekosystém. Vzniknou zde i přírodní jezírka.
Z ARCHIVU: Kam mizela halda bývalého dolu Tuchlovice?