Chvilkou ticha pak přítomní uctili památku zesnulého umělce. 

Součástí Kladenských dvorků byl také hudební program, dlouhou dobu sem jezdila například zpívat Jana Koubková. V době totalitního režimu se zde objevovala díla umělců, kteří oficiálně vystavovat nesměli.

Dvorky před osmi lety byly velice pestré, objevila se tu řada různých výtvarných technik, klasické kresby a malby, kombinované techniky, batika, patchwork, šperky, keramika, loutky, malé i větší objekty a především řada různorodých fotografií.

Vedle dílek, která si dělají umělci jen tak pro radost a nijak nevybočují z průměru, se zde objevila řada významných umělců, profesionálové se setkávali s amatéry. A všechny spojovala láska k tvoření.

Pozvání přijaly významné osobnosti jako například sochaři Olbram Zoubek a Kurt Gebauer a Dáša Šubrtová. Ze stálých regionálních vystavovatelů se zájemci mohli potěšit dílky Niny Čampulkové, Karla Pazderky, Viktora Stříbrného, Jaroslava Pergla, Karla Albrechta, Zdenka Maniny, Renáty a Evy Kaiserových a dalších.

Významné bylo zastoupení mladé generace zejména v oboru fotografie. Zajímavé snímky představili mladí fotografové Pavel Čáp, Šimon Vejvačický a Tomáš Lébr.

Pominout nešlo ani krásná výtvarná díla dětí ze Střediska volného času Labyrint Kladno. Výstavu za víkend navštívily tisíce lidí. Lenka Panková přijela až z Bechyně. „Jsem tu poprvé a jsem nadšená. Je to krásný počin. Jen nestíhám slyšet a vidět, co bych chtěla. Kulturní programy jsou často najednou," uvedla.

Doprovodné hudební a kulturní programy se konaly skutečně na různých místech včetně tradiční Bukovky. Žánrově byl hudební program různorodý, byl zde slyšet folk, rock, písničkáři i alternativní kapely. A k vidění bylo několik dobrých divadelních vystoupení. Pořadateli akce byly Statutární město Kladno a spolek Podprůhon.

Olga Fikrlová