Původně měl mít oddíl zázemí v prostorách před časem dostavěné haly Bios u zimního stadionu, podmínky pro stolní tenis zde ale nebyly ideální.

„Vzhledem k tomu, že hráči stolního tenisu nepotřebují mít v místnosti okna, rozhodli jsem se proto přebudovat nevyužívanou část krytu," uvedl náměstek primátora Miroslav Bernášek.

Investice ze strany města byla zhruba 1,5 milionu korun, oddíl přispěl ze svých prostředků dalšími více než 400 tisíci korunami. Byly tak vybudovány nové sítě, vzduchotechnika, sociální zařízení, šatna, osvětlení a povrchy místností. Rekonstrukce trvala přibližně tři měsíce.
Padesát členů klubu TTC Kladno zde nyní může využívat pro tréninky i soutěže šesti hracích stolů. Jejich počet je možno i zvýšit, místa je tu dost. Podle předsedy oddílu a zároveň i okresního svazu stolního tenisu Tomáše Pachmana by se s novými prostorami mělo podařit zvrátit úbytek zejména mladých hráčů. „Chystáme nábory dětí, vydáme se za nimi do škol," poznamenal předseda.

TTC Kladno má dva týmy v třetí nejvyšší soutěži, další dvě v krajských a stejný počet i v okresních soutěžích. Se zpřístupněním herny pro veřejnost se zatím nepočítá. nicméně zájemci o stolní tenis se sem mohou přijít zeptat na možnost členství v klubu.