„Bude to složitá záležitost, protože se jedná o konstrukci, kterou je nutné vynést až na střechu," popsala náměstkyně. Při práci bude proto zapotřebí těžká technika jako jeřáb nebo vrtulník. „Na střechu věžáku je potřeba vynést již smontované součásti konstrukce," dodala Melčová.

Kromě vyhlídky, chce vedení města zpracovat letos i projekt pro vznik návštěvnického centra ve věžáku, kde dosud žijí lidé. Tendr na jeho vybudování má být vypsán do konce roku. Centrum by mohlo první návštěvníky přivítat už za rok.

Muzeum památkově chráněných věžových domů včetně ukázkového bytu začalo v kladenské části Rozdělov fungovat minulý rok. 

Hlavní architekt šestice věžových domů je Josef Havlíček (5. května 1899 Praha – 30. prosince 1961 Praha) patřil k nejvýraznějším osobnostem meziválečné avantgardy a vedle architektury se věnoval i designu nábytku, sochařské či malířské tvorbě. Jeho sociální smýšlení se odrazilo mimo jiné v jeho zájmu o otázku levného bydlení pro ekonomicky slabé vrstvy, k jejímuž řešení přispěl řadou studií a návrhů. Po celý život udržoval styky s uměleckým světem, s nímž ho mimo jiné pojila i osobnost jeho manželky, sochařky Marty Jiráskové.