Na část cesty borce doprovázel také Kladenský deník a posledních dvacet kilometrů s nimi jel kamarád Josef Janča na koloběžce.

Počin Milana Silného spočíval v projetí celého týdne za víkend. Trasa začínala v pátek od 19 hodin v Deněticích (od dne) a pokračovala přes Úterý, Střednici, Čtveřín, Pátek, Sobotku a Neděliště. Celkem tato cesta měří 450 kilometrů a dlužno podotknout, že to vše cyklisté zvládli bez spánku či delší zastávky.

Ke sportovcům se při jízdě mohl kdokoliv na libovolnou vzdálenost přidat. Za každý ujetý kilometr pak zaplatil pět korun. Vybraná částka byla poté věnována občanskému sdružení www.cestazasnem.cz.

Dva redaktoři Kladenského deníku, Jiří Nagy a Daniela Řečínská, se k trojici přidali na 162. kilometru v sobotu brzy ráno v Řevničově. Odtud jeli do Kralup nad Vltavou.

„Prvních osmdesát kilometrů jsme jeli proti větru. Ten se pak otočil a začal nám foukat do zad," řekl v sobotu kolem šesté ráno Silný.

V tu chvíli už borci projeli Úterý a mířili na Mělnicko, kde se u Kokořína nachází vesnice Střednice. Do cíle zbývalo 300 kilometrů. „Asi deset minut po půlnoci jsme projížděli Úterým a od kamaráda mi přišla SMS: Skončil pátek, začala sobota a vy jste v Úterý, takže to valíte tak rychle, že jste se posunuli v čase," okomentoval Silný.

Třiatřicetiletý Zdeněk Suchan z Prahy se k jízdě připojil na poslední chvíli. „Padl mi plán na sobotu, a jelikož Milana už několik let znám, podíval jsem se na jeho facebookový profil, kde bylo možné jeho cestu sledovat, podíval jsem se, kde zrovna je a přidal se," vyjádřil se Zdeněk Suchán.

Stejně spontánně se rozhodl zúčastnit i šestatřicetiletý Jaroslav Černošek z Úhonic. „Rozmyslel jsem si to v pátek odpoledne při cestě z práce. Nechal jsem se odvézt na místo startu a vyjel jsem. Tak dlouhou trasu jsem v kuse ještě nejel. Nejvíce jsem zvládl 280 kilometrů na silničním kole," popsal své rozhodnutí Jaroslav Černošek.

Kromě trasy mohli lidé na facebookovém profilu Milana Silného sledovat také komentáře a náladu jezdců. Nechyběly ani fotografie z příjezdu do naplánovaných obcí. Například v sobotu ve 17.12 hodin napsal: „Jsme v Pátku. 50 kilometrů proti větru jsme jeli mlčky. Už není chuť ani sily. Do cíle zbývá asi 100 kilometrů."

Do Neděliště cyklisté dorazili v neděli v 1.22 hodin ráno po 444 kilometrech bez spánku či delšího odpočinku. „Akce byla hodně těžká po psychické i fyzické stránce. Ke konci už chyběly síly. Jednu chvíli jsem cítil, jak se mi jede skvěle, ale vzápětí přišla ohromná krize a touha po spánku. A to se pořád střídalo. Ke konci už byly chvíle, kdy jsem přemýšlel, jestli jsem vzhůru nebo spím. Když to shrnu, byla to největší cyklistická úchylárna, kterou jsem absolvoval," vyjádřil své pocity po zvládnutí stovky kilometrů dlouhé tratě na jeden zátah Milan Silný.