Nakonec je však většina z nich ráda, že záchranáři vůbec dorazili a na minuty hrůzy ihned zapomene.

Na Kladensku je však několik míst, kde lidé čas od času mívají tyto smíšené pocity oprávněně. Záchranáři zde totiž někdy mají problém dodržet 15timinutovou dojezdovou lhůtu. „Za normálních klimatických podmínek s dojezdovým časem problém nemáme, ale musíme přiznat, že do okolních obcí jako jsou Bratronice nebo Běleč se dostáváme těsně v limitu. Pouze v nepatrné části případů se kladenští záchranáři nedostanou na místo včas a většinou to bývá při výpomoci ostatním okresům, kdy je vzdálenost delší,“ uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Nina Šeblová s tím, že kladenští záchranáři v minulém roce neřešili žádnou stížnost na pozdní příjezd.

Bezproblémové služby záchranky potvrzují i starostové těchto obcí. Podle Vladimíra Štěrby z Bratronic do této obce sanitka příliš často nepřijíždí a zatím si ani na dojezd nikdo nestěžoval.

„Nepamatuji se, že by k nám za poslední rok sanitka jela, ale samozřejmě nemohu vědět o všem. Nicméně jsem záchranářům dal k dispozici fotomapu naší obce, kde jsou vyznačena popisná čísla domů a výrazné body. Je to výhodné například v případě nočních výjezdů. Na rychlost záchranářů si u nás zatím nikdo nestěžoval,“ sdělil starosta Bělče Jiří Rohla.

S problémy se podle slov starosty Hospozína Petra Srba zatím nesetkali ani místní obyvatelé. „Jezdí k nám záchranka ze Slaného, které je vzdálené asi dvanáct kilometrů, takže by se do patnáctiminutového limitu měli vejít i kdyby dodržovali všechny dopravní předpisy,“ řekl Srb.

Komplikovanou situaci musely mnohokrát řešit dispečerky středočeské záchranky, když na tísňovou linku volal některý obyvatel z Lán. I tento problém se už vyřešil a obec spadá pod výjezdové stanoviště Kladno.