Jak potvrdila mluvčí kladenské radnice Lucie Steinerová, podle statistických údajů je zřejmé, že zájem o tuto službu roste a nejednou už překročil počet odjetých jízd čtyři sta měsíčně.

„Nejvyšší počet jízd jsme zaznamenali v listopadu loňského roku a letos v lednu. V současné době jezdí po Kladně už tři dotované taxíky,“ dodala Steinerová.

Ze statistik dále vyplynulo, že lidé se na taxíky doptávali nejvíce na podzim, přičemž nejvíce neodjetých zakázek, například z důvodu obsazenosti nebo nemoci klienta, bylo vloni v lednu, celkem 109. Přesto i tento měsíc se klienti svezli 388 krát.

Za jednorázovou jízdu po Kladně zaplatí senior či hendikepovaná osoba pouze 30 korun. Pokud chce využít tuto službu i k cestě zpět, zaplatí 50 korun za obě jízdy.

„Senior taxi je na území města Kladna k dispozici na telefonním čísle 601 139 139 každý všední den od 7.00 do 14.30 hodin. Přepravovaná osoba může mít s sebou jednočlenný doprovod, který za převoz hradí stejnou sazbu jako senior. Klient po operaci či ambulantním zákroku musí mít doprovod vždy. Součástí služby je také přeprava menších zavazadel, popřípadě skládacího invalidního vozíku, chodítka nebo francouzských holí. U vozíčkářů je třeba, aby byla přepravovaná osoba schopná vozík opustit,“ uzavřela Lucie Steinerová.