Primátor Kladna Dan Jiránek přesto trvá na znění zákona. Podle stavebního zákona je povinností města zajistit obnovu území postiženého závažnou havárií a stanovit podmínky pro odstranění dopadů takové havárie. Týká se to i závadných staveb z důvodů hygienických, bezpečnostních, požárních, provozních, statických a ochrany životního prostředí. Při vyklizení bytu nebo místnosti sloužící k bydlení má obec povinnost pro vyklizované osoby zajistit alespoň přístřeší. To se také stalo tento čtvrtek poté, co hasiči a statik z bezpečnostních důvodů ubytovnu v Rozdělově poškozenou požárem uzavřeli. Lidem operativně zajistilo ubytování město, a to v tělocvičně v ZŠ Moskevská a pro dva lidi na vozíku v Domově pro seniory. V současné době se jedná celkem o 48 obyvatel Kladna.

Vyhořelou ubytovnu v Kladně uzavřeli, radnice poskytla lidem náhradní ubytování.
Vyhořelou ubytovnu v Kladně uzavřeli, radnice poskytla lidem ubytování ve škole

"Město pro kvalitní život poznáte tak, že když přijde krizová situace, dokáže se o své občany postarat. A to bez ohledu na to, zda vyhořel panelák nebo ubytovna," říká primátor statutárního města Kladno Dan Jiránek a dodává: "Za celé vedení města mohu slíbit, že udělám vždy vše proto, aby Kladno dokázalo takové situace řešit, aby v případě, že se do ní dostane kdokoliv, město pomohlo."

"Ubytovaným se snažíme zajistit ubytování jinde ve spolupráci se Středočeským krajem či Úřadem práce," říká statutární náměstek primátora města Kladno Tomáš Kutil a doplňuje: "Situaci komplikují svátky i nedávné uzavření ubytovny Důl Max v Libušíně, které přispělo k zaplnění kapacity kladenských ubytoven. Najít bydlení pro tolik lidí není jednoduché."

Vedení města se situací průběžně zabývá, o pomoc už ve čtvrtek požádalo dříve zmiňované instituce. Během velikonočních svátků je to složitější, nicméně jednání na radnici se uskuteční i v neděli odpoledne. Nepříznivou roli hraje i fakt, že za minulého vedení radnice bylo špatně připraveno opatření obecné povahy k bezdoplatkové zóně, které kvůli celoplošnosti od dubna zrušil Krajský úřad Středočeského kraje.

Na silnici u Tuřan se stala v sobotu večer vážná nehoda.
Na silnici u Tuřan se stala vážná nehoda, jiné auto hořelo v Trpoměchách
Požár meze mezi Slaným a Studeněvsí.
Zvýšené riziko požárů hrozí i na Kladensku