„Hlídky kontrolovaly zda dodržují zákony a dbají pravidel BESIPu. Policisté měli vytipovaná stanoviště ve městě i přilehlých cyklostezkách," vyjádřila se policejní mluvčí Michaela Nováková.

Zvláště ve městě se policisté při kontrolách nestačili divit. „Zaměřili jsme se hlavně na kontrolu dodržování dopravního značení, které mnohým cyklistům dělá problém. Především zákazové a příkazové značky mnohým uživatelům bicyklů nic neříkají," okomentovala mluvčí.

Kromě dodržování pravidel silničního provozu hlídky zajímala také povinná výbava cyklistů a zda nejsou pod vlivem alkoholu. „Rádi konstatujeme, že žádný kontrolovaný nebyl pod vlivem návykové látky," dodala mluvčí.

Při akci policisté zkontrolovali 29 cyklistů. Zjistili u nich jen drobné prohřešky, které vyřešili domluvou.
„Vzhledem k tomu, že cyklistika se v regionu stala velice oblíbeným sportem, budeme i nadále v obdobných preventivních akcích pokračovat," uzavřela Michaela Nováková.

A co na to říkají samotní cyklisté? Ti, které Kladenský deník oslovil, s kontrolami souhlasí.

Miroslav Wild ze Slaného je velký fanoušek cyklistiky a na svém kole tráví většinu volného času. Preventivní akce jsou podle jeho názoru v pořádku. „Cyklista je účastníkem silničního provozu a opilci na silnici nepatří. Navíc je to nebezpečné i v terénu. S alkoholem padají zábrany a člověk více riskuje. I když jedno nebo dvě piva si myslím nevadí, ale to je každého věc. Povinná výbava je také potřeba, ale stačila by jenom helma, bez té by neměl nikdo jezdit a nějaká blikačka dozadu s dobrým světlem vepředu pro případ jízdy v noci," uvedl čtyřiapadesátiletý fanoušek cyklistiky.

Stejného názoru je také jedenadvacetiletý Tomáš Lukšík ze Smečna. „Opilý cyklista může být dost nebezpečný, ale rozhodně bych nebral tak vážně pokud policista uvidí, že na kole jede člověk normálně, i přesto mu dá dýchnou a má třeba 0,4 nebo 0,5 promile. To jsou třeba tři piva. Ale kontroly špatné nejsou," vyjádřil se student.