Ludvík Hess se narodil v roce 1947 v Kladně, jeho dědeček Jaroslav Matyáš byl ředitelem několika kladenských škol. Druhý jeho dědeček Alfréd Hess, ředitel kladenských dolů Ronna a Theodor, pojal za manželku Libuši Vlkovou, jejíž maminka se za svobodna jmenovala Durasová. Vlkovi pocházejí z české šlechty Vlkové z Kvítkova a zřícenina jejich hradu důstojně rod připomíná.

Kladenská porodnice má nového primáře. Je jím lékař Štěpán Urbánek s dvacetiletou praxí.
Kladenská porodnice má nového primáře

Kamenný rodinný erb Durasů vídal Hess, jak se pomalu a jistě kácí napravo od vrat práškové lakovny Karla a Dagmar Šindlerových v Pcherách v místní části Humny 3. Potomek rodiny Durasových Ludvík Hess se domluvil se starostou Marcelem Miškou, že kamenný rodový erb na své náklady zrenovuje. Ke spolupráci získal akademického sochaře Milana Kuzicu.

"Pánové z Durasu do Čech přicestovali poprvé s Janem Lucemburským a ve druhé vlně po francouzských bojích mezi papeženci a hugenoty, k nimž se hlásili. Praprapraděd Jan Duras koupil v roce 1455 usedlost v Želenicích 1," připomíná Ludvík Hess. "Největší slávy z rodiny Durasů se dočkal Oldřich, který získal v roce 1950 jako první Čech titul mezinárodní šachový velmistr. Jeho sestra Božena Durasová alias Bolenka byla nejznámější pražskou operetní pěvkyní v první polovině 20. století a provdala se za sochaře Jana Štursu. Po jeho tragické smrti se stala milenkou hudebního skladatele Oskara Nedbala a zpívala a hrála Helenu při pražské premiéře Polské krve," uzavírá rodinnou historii Ludvík Hess.

Chodník v Žižkově ulici dostane brzy nový povrch.
Chodník v Žižkově ulici dostane brzy nový povrch
Členové spolku Vojenský skanzen Smečno. Zleva: Milan Klíma, Petr Grunt, Ondřej Pančák.
Vojenský skanzen Smečno je připraven na novou sezonu