Nové náměstí Karla Wittgensteina je v parku mezi ulicemi Maxe Švabinského, Leoše Janáčka a Václava Rabase. Prostor byl dosud označován jako Trilobit. Změnu názvu už schválili radní i zastupitelé. Na prostranství je především zeleň a dětská hřiště.

Jak řekl primátor Kladna, Dan Jiránek,  jedná se patrně 
o druhé největší náměstí 
v Kladně. „Zvolili jsme ho, aby šlo o velké a důstojné náměstí a na druhou stranu tak, aby nikdo nemusel běhat po úřadech a měnit si občanku, živnostenský list nebo řidičák," řekl ČTK Jiránek. Park totiž ze tří stran obklopuje sídliště a z jedné strany hlavní ulice, kde je řada obchodů.

„Je to pěkné místo a jsme za to rádi, protože celých 100 let se tady neudělalo pro jméno Karla Wittgensteina nic, ačkoli se silně domníváme, že Kladno může vděčit svému vzrůstu a významu právě jemu," reagoval Jiří Rezek z Prvního klubu přátel Karla Wittgensteina v Kladně.

V pondělí hodinu po poledni byla navíc odhalena pamětní deska této historické osobnosti u hlavního vchodu bývalé Poldobky v Průmyslové ulici. 

S myšlenkou pocty této pro Kladno významné osobnosti přišel První klub přátel Karla Wittgensteina v Kladně.  „Jsme moc rádi, že nám vedení města vyšlo vstříc. Na podobě pamětní desky jsme spolu s tajemníkem Zdeňkem Slepičkou pracovali čtyři roky," Jiří Rezek.