Díky tomu, že jednomu z podílníků, jímž je město Slaný, se podařilo nasmlouvat dlouhodobou spolupráci se zajímavými obchodními partnery, stane se areál zanedlouho výdělečným.

Část objektů miliardových hodnot se tak co nevidět promění ve značkovou prodejnu i servisní místo pro nákladní automobily. Toto centrum budou moci využívat následně autodopravci z blízka i okolí.

„V současné době je podepsána jedna nájemní smlouva na dlouhodobý pronájem prostor s touto společností. Není navíc tajemstvím, že Terra Prosperita zaměstná v brzku dva lidi ve funkci správce a asistenta objektů,“ uvedl slánský místostarosta a předseda spolku Terra Prosperita Jaroslav Hložek.
Mezi adepty, kteří jsou pro výkon této pozice vhodní, je i někdejší manažer prevence kriminality ve Slaném.

Vzhledem k tomu, že do přeměny areálu, administrativních budov i ubikací plyne velké množství finančních prostředků, hlavním investorem je nyní společnost White Lion.

„Díky mnohamilionovým investicím by se navíc společnost měla stát v budoucnu padesátiprocentním vlastníkem drnovského areálu. Jsme velice rádi, že se stavební práce pohnuly kupředu. Díky tomu už jsou například dva objekty plně rekonstruované a vhodné k ubytování případných zájemců, sezonních pracovníků nebo brigádníků,“ doplnil Hložek.

Jedním z nejnovějších projektů, který by měl být uskutečněn v horní části základny těsně za oplocením, je chystaná výstavba recyklačního zařízení na zpracování stavebních zbytků.

„Jsme v jednání s potenciálním zájemcem. V každém případě by to byla velká výhoda pro stavební firmy z okolí, které by tak vhodným způsobem mohly likvidovat nepotřebnou suť, z níž se recyklací vytvoří nový stavební materiál,“informoval Jaroslav Hložek.

O místo v Drnově projevila v posledních týdnech také jedna ze známých slánských stavebních společností, jež zde hodlá zřídit sklad materiálu.
Kvůli tomu, že areál základny je skutečně rozsáhlý, ještě stále existuje možnost, aby zde našly působiště i další podnikatelské subjekty ze Slaného a okolí. Kdokoli projeví zájem o pronájem prostor, může svůj návrh ještě předložit Městskému úřadu ve Slaném.

„Vzhledem ke svým povinnostem a budování kanalizace v naší obci jsem se na konci srpna vzdal předsednictví spolku, nicméně s navrhovanými projekty souhlasím. Recyklační firma na stavební suť je podle mého názoru rozumným řešením,“řekl starosta Zvoleněvsi Pavel Richtr. Podle svých slov je rád, stejně jako kolegové z dalších zúčastněných členů spolku Knovíze a Žižic, že nebyl schválen návrh na vybudování obalovny. „Byla by to velká ekologická zátěž a zápach z asfaltu by byl cítit do okolí. Jsem rád, že takový návrh neprošel,“ uzavřel Pavel Richtr.