Podle vedení města si manažer počínal nehospodárně a nejméně půl roku byl opakovaně upozorňován na to, aby ekonomickou situaci v divadle napravil. Jelikož se tak nestalo a jednatel údajně pracovníkům snížil pouze odměny, místo, aby uspořil v jiných oddílech, byl těsně před prázdninami vedením Kladna odvolán. Jeho funkci dočasně zastává primátor Kladna Dan Jiránek. Město na pozici jednatele vypisuje výběrové řízení, přičemž Jan Krafka by se měl stát posléze personálním ředitelem.

Soubor pod vedením uměleckého šéfa Jaroslava Slánského s necitlivým zásahem vedení města do práce souboru nesouhlasí. Lidem z divadla, které má dvě stálé scény – Městské divadlo Kladno a Divadlo Lampion, se nelíbí způsob, jakým bylo odvolání jednatele provedeno, ani to, že do čela divadla byl dosazen politik. Herci i další zaměstnanci divadla mají obavy, že tím hrozí souborům zkáza. Ansámblu se přitom v poslední době velmi daří, výrazně stoupla návštěvnost a nabídka představení a uváděných premiér je velmi kvalitní.

Svůj nesouhlas se zásahem do vedení divadla vyjadřují herci i další jeho zaměstnanci v petici, kterou podepsali v úterý dopoledne před radnicí. „Jsme přesvědčeni, že Jan Krafka je dobrým jednatelem. Za necelé tři roky, co je ve funkci, přispěl k velkému rozvoji divadla. Ze všeho nejvíce nám vadí, že se jeho odvolání stalo bez diskuze, bez předchozího upozornění, těsně před divadelními prázdninami, když je velká část souboru mimo Kladno, včetně jednatele a nemají tak možnost se účinně bránit. Navíc nechápeme, jaké to přinese úspory, když z jednatele udělají personálního ředitele a vytvoří další pozici, která v divadle nechybí,“ říká Jaroslav Slánský.

Argumenty radnice přesto zní jasně: "Jednatel, který vzejde z výběrového řízení, bude řídit dvousouborové divadlo se dvěma stálými scénami. Vyvracím, že by město chystalo nějaké razantní škrty. Na letošní rok je pro divadlo připraveno 58 milionů korun. Co ale chceme, je osekat zbytečné výdaje,“ zdůrazňuje primátor Jiránek. Podle jeho tvrzení jednatel Jan Krafka zbytečně utrácel například za provoz služebního vozu, za reklamu, na úseku informačních technologií a v neposlední řadě za VIP vstupenky pro vyvolené osoby.