"Stávkovou pohotovost považuje město za legitimní nástroj vyjádření postoje zaměstnanců. Po celou dobu se snaží jednání s herci přivést ke skutečné diskuzi, zatím, bohužel, vítězí emoce. Město po celou dobu hraje s otevřenými kartami a snaží se o otevřený dialog, aby se situace dál a zbytečně nehrotila, ale řešila v zájmu divadla, jeho zaměstnanců a blížící se divadelní sezóny," říká primátor města Kladna Dan Jiránek.

Radní odvolali na začátku prázdnin z pozice jednatele herce Jana Krafku kvůli nespokojenosti v manažerské a ekonomické oblasti. Postup radnice se hercům a dalším zaměstnancům od počátku nelíbí a svůj nesouhlas přišli už tehdy ve dvou dnech vyjádřit před budovu kladenské radnice.

Nelíbilo se jim ani to, že do čela divadla byl poté dočasně dosazen primátor Kladna Dan Jiránek (ODS), coby osoba spojená s politikou. Kladenští herci jsou přesvědčeni o tom, že tento necitlivý zásah do vedení divadla, ohrozí existenci celého souboru. Dnes už bývalému jednateli Jan Krafkovi byla nabídnuta pozice personálního ředitele s kompetencí dohledu nad uměleckou a personální stránkou chodu obou kladenských scén. Nabídku ovšem Jan Krafka odmítl.