Do zimních kostýmů se převlékly děti navštěvující zdejší školu a bylo vidět, že se rolí průvodců budoucích spolužáků ujaly opravdu s chutí.

„Já jsem se těšil a vůbec se tu nebojím, všechno se mi tu líbí“ svěřil své první pocity Jakub Sulin hned poté, co si u stolečku popovídal s paní učitelkou Ivou Soukupovou.

Jakuba k zápisu doprovázeli oba rodiče a potvrdili, že dnešek pro jejich syna rozhodně není nijak stresujícím dnem. „Jakub se nejvíc těší, že bude chodit do školy s velkými dětmi a naučí se číst,“ dodal jeho otec.

Stejně jako vloni tak i letos v září velvarská škola otevře dvě první třídy. Do každé z nich by mělo docházet 22 dětí. „Velký zájem je i o přípravnou třídu, která je určena dětem s odkladem zahájení školní docházky. Naše škola je zařazena do programu ministerstva školství, jehož cílem je začlenit sociokulturně znevýhodněné děti do běžné výuky,“ řekl ředitel školy Petr Došek.

Velvarská škola je patrnerskou školou nakladatelství Fraus a díky grantu tohoto nakladatelství má nyní pro žáky k dispozici již tři interaktivní tabule. A právě k nim mířily kroky budoucích prvňáků nejčastěji, aby poznávali různé zvuky, barvy, zvířata, geometrické tvary a vyzkoušeli si logická cvičení. „Musím říct, že si děti při prvním seznámení s interaktivní tabulí počínali šikovněji než my dospělí,“ dodal s úsměvem ředitel Došek.

Autor: Zdeňka Ortová