Nebezpečný recidivista navíc oba trestné činu spáchal během necelých dvou hodin. "První případ,  se stal krátce po 22. hodině na vlakovém nádraží ve Slaném. Tam 45letý muž odcizil batoh a začal ho prohledávat. Když k němu přišel poškozený muž se slovy, že batoh je jeho a ať mu jej vrátí, zareagoval agresor tím, že vytáhl krátkou zbraň," popsala čin policejní mluvčí Michaela Richterová. s tím, že majitel se svého batohu raději vzdal.

Ke druhé loupeži, došlo zhruba o hodinu později. Výtečník zazvonil u domu poškozeného seniora, přelezl oplocení a vypnul pojistky. "Poškozený odemkl a otevřel dveře, zapnul hlavní jistič a pak šel dovnitř a za sebou zamkl. Následně na to obviněný opakoval tuto akci, kdy opět vypnul přívod elektřiny. Seniora poté, co odemkl a otevřel dveře, udeřil do obličeje- Následně poškozeného odvlekl dovnitř domu a pod pohrůžkou zbraně po něm opakovaně požadoval peníze," vylíčila mluvčí.

Ze seniora dostal PIN od karty

Obviněný následně prohledal místnosti a odnesl si několik hodnotných věcí včetně platební karty. "Pod pohrůžkou s namířenou zbraní vyžadoval PIN kód. Senior mu ho ze strachu prozradil a poté, co se přiblížil k agresorovi, ten opět na něj zaútočil," dodala Michaela Richterová.

Napadený senior musel vyhledat lékařské ošetření. "Kriminalisté pak šetřením zjistili, že pětačtyřicetiletý obviněný z odcizené platební karty vybral několik tisíc korun," dodala policejní mluvčí.

Vyšetřovatel po veškerých služebních úkonech zahájil proti 45letému muži trestní stíhání a obvinil ho celkem z pěti trestných činů. Konkrétně ze zločinů vydírání a loupeže, dále pak z přečinů neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, porušování domovní svobody a krádeže.

"V případě pravomocného odsouzení hrozí obviněnému i mimořádné zvýšení trestu odnětí svobody o třetinu, neboť se jedná o nebezpečného recidivistu, přičemž základní sazba u těchto závažných trestných činů se pohybuje mezi rozmezím dvou až deseti let odnětí svobody," dodala Richterová.

close Psovodka Hana Jelínková a pes Hakim při výcviku. info Zdroj: Deník/Kateřina Nič Husárová zoom_in Psovodka Hana Jelínková a pes Hakim při výcviku.

Na pátrání po pachateli byla kromě policejních hlídek a kriminalistů povolána na místo psovodka se služebním psem Hakimem. Psovodka Hanka se svým čtyřnohým parťákem po zjištění prvotních informací se vydali na pátrání po možném pachateli. Hakim „chytil“ stopu a sledoval ji v několika slánských ulicích, přičemž v jedné označil zalehnutím kus papíru, kdy se jednalo o osobní dokument poškozeného z vlakového nádraží. O kus dál pak Hakim opět zalehl, a to k peněžence, čímž dal psovodce najevo, že má další stopu a po dalších několika desítkách metrech našel batoh a bundu, vše taktéž poškozeného z vlakového nádraží.