Vyplácení prostředků nejen pro mládež, ale i prvoligový tým Rytířů, bylo pozastaveno před rokem kvůli údajným nesrovnalostem v hospodaření a účetnictví hokejového klubu. V něm je většinovým vlastníkem Jaromír Jágr. Město má v klubu třicetiprocentní podíl.

„Z dotace sedmi milionů korun pro mládež je polovina určena pro Hokej Kladno a druhá polovina pro PZ Kladno. Z několika důvodů jsme účetně oba subjekty rozdělili. Nebylo dobře, aby PZ bylo placeno z účtů Hokeje Kladno, jako tomu bylo v minulosti. Z našeho pohledu je to přehlednější a serioznější," konstatoval po jednání zastupitelů kladenský primátor Milan Volf.

Dotace na mládež bude město poskytovat v měsíčních splátkách. Prostředky umožní například lepší přípravu přibližně čtyř set mladých hokejistů působících v týmech PZ i HC. „Zároveň všechny platby získané od rodičů dětí budou vedeny na účtech PZ Kladno a HC Kladno. Stejně tak peníze poskytnuté mládeži z hokejového svazu nebo prostřednictvím ministerstva školství," poznamenal Volf.

Současně pokračuje kontrola účetnictví společnosti Hokej Kladno, v níž je město minoritním vlastníkem. Výstup z ní by podle primátora měl být k dispozici už za několik týdnů. Do té doby nechce Milan Volf situaci komentovat. „Bude to těžké, ale vše chceme vyřešit ku prospěchu kladenského hokeje," uvedl primátor.

Podle vedení města vznikly problémy například s fakturami v hodnotě 1,6 milionu korun od společnosti Adidas. Jako odběratel je platila společnost Hokej Kladno, tedy příjemce městské dotace, ale dodacím místem zboží byla vždy společnost Jágr Team v Praze. Společnost Hokej Kladno prý také v rozporu s účelem poskytnuté dotace vyplatila 450 tisíc korun za dodání a montáž ochozů kolem mantinelů na hlavní ledové ploše.

Majoritní vlastník klubu, Jaromír Jágr, pochybení v hospodaření klubu dlouhodobě odmítá. „Obvinit někoho a spustit štvavou mediální kampaň je v dnešní době velmi jednoduché. Já absolutně vyvracím účelová tvrzení a nařčení ze strany vedení města," řekl už dříve Kladenskému deníku slavný hokejista.