Odpůrci supermarketu se obávají nárůstu dopravní zátěže v lokalitě i rušení nočního klidu.

Protivníkem je i bývalý primátor, nyní opoziční, Milan Volf (Volba pro Kladno). Upozorňuje, že plánovací smlouva je špatně připravená, má řadu nedostatků a vad, na které v budoucnu město a lidé doplatí. „My jsme Lidl v Rozdělově nechtěli. Firma ale obrovsky tlačila, řekněme až neseriózním způsobem. Když však dáváte obchod do zóny, kde jsou rodinné domy a výjezd do ulice, kde už nyní projedou tisíce aut, je jasné, že nastane dopravní kolaps. Někteří občané obchod jistě vítají, ale je řada těch, kteří jsou rozzuření,“ zdůrazňuje Volf.

Zařízení S.A.W.E.R. (solar-air-water-earth-resources).
Vědci z Buštěhradu dokáží vyrobit vodu ze vzduchu. Novinku otestují v poušti

Podle Volfa projede místem nyní 13 tisíc osobních aut, plus 917 vozidel nad 3 tuny. „Považme, že je to situace bez Lidlu. Pokud tam bude stát obchoďák, stoupne dopravní zátěž o 700 osobních aut, která budou vjíždět do zástavby, což představuje jedno auto za minutu. A tři kamiony budou v noci zásobovat prodejnu,“ dodává Volf.

Radní pro rozvoj města Kladna, Lukáš Hanes (ODS), naopak výstavu obchodu hájí, jelikož bylo prý mnohé v projektu upraveno k lepšímu. „Oproti původnímu plánu byla snížena výška budov, sníženy opěrné zdi, zlepšena prostupnost území a navýšen počet stromů,“ popisuje radní. Dle jeho tvrzení bude prodejna zásobena jedním kamionem denně a sníží se světelný smog vypínáním poutačů v noci.

Ilustrační foto
Násilníkovi pokus nevyšel, dívka ho zneškodnila kopancem
Drážní domek ve Slaném se poroučel k zemi.
Drážní domek ve Slaném se poroučel k zemi