Za Územní odbor Kladno se přeboru zúčastnilo šestičlenné mužstvo, pět policistů a jedna policistka. Byli tam reprezentanti z dopravní policie, kriminálky, hlídkové služby i kynologové. Závodilo se v několika disciplínách - prsa, volný způsob, znak i štafeta.

Zvláštními disciplínami přeboru byly záchranné plavání v plavkách 25 metrů pod vodou a 25 metrů volný způsob, záchranné plavání v oděvu 20 metrů se zanořením a vylovením předmětu ze dna bazénu ve vzdálenosti 25 metrů od startu.

„Někteří policisté se závodů účastnili už podvanácté. Nejúspěšnějšími policisty za Územní odbor Kladno jsou v letošním roce Monika Novotná ze služby kriminální policie a vyšetřování, která získala celkem 4 medaile (3 zlaté a 1 bronzovou), Jan Střeska z oddělení hlídkové služby, který získal celkem 7 medailí (5 stříbrných a 2 bronzové) a Jan Blažek z oddělení hlídkové služby, ten si do Kladna přivezl 4 medaile (2 stříbrné a 2 bronzové). Nováčkem kladenského týmu byl Erik Havel z dopravního inspektorátu, který získal 1 zlatou medaili,“ uvedla policejní mluvčí a preventistka Jana Šteinerová. Policisté s prvními místy jsou navíc nominováni na Policejní mistrovství České republiky v plavání.

„Co se týká republikových závodů, policista Jan Střeska se zúčastnil tohoto šampionátu už desetkrát a vždy získal medaile. Nejcennější kov, zlatou medaili, obdržel před deseti lety a stal se mistrem Policie České republiky v plavání se záchranou tonoucího v disciplíně 50 metrů prsa. Loni získal na republikových přeborech bronz,“ dodala mluvčí.