Účastníci se tradičně vydali na více než padesátikilometrový okruh po obcích v okolí. Jak řekl hlavní pořadatel Václav Bečvár ml., trasa vedla přes Velvary do Knovíze, Pcher, Smečna, Pozdně, Královic a Slaného, kde byli na Masarykově náměstí odpoledne vyhlášeni vítězové.

„Letošní závod patřil k těm vydařenějším, do cíle nedojela pro technické problémy pouze dvě vozidla. Kromě zdolání terénu museli účastníci soutěže plnit na trase při zastávkách vědomostní i dovednostní úkoly, například otázky z automobilismu, odhad vzdálenosti nebo házení šipek,“ řekl Deníku Václav Bečvář ml., který převzal pořádání závodů po svém otci.

Ani zakladatel ale na setkání nechyběl. „Jsem rád, že jsem soutěž mohl předat synovi a zároveň koukat na to, jak se naší partě daří. Aktuálně se zotavuji ze zranění ruky, protože na mě spadl velký kus železa, takže jsem se letos jenom díval. Za pár týdnů už budu doufám fit, abych se mohl zapojit při naší další červnové veteránské soutěži v Knovízi," uvedl Václav Bečvář st.

Vzpomínka na Viléma Michla

Zároveň připomněl, že tradiční veteránské setkání ve Velvarech vzdává hold někdejšímu slánskému průmyslníkovi, výrobci motocyklů značky Orion, Vilému Michlovi. „Letos si připomínáme 165. výročí od jeho narození. Vilém Michl pořádal jako první obdobné závody, které měly prověřit akceschopnost jeho strojů. První motocykl vyjel ze slánské fabriky před 122 lety," dodal zakladatel závodu.

K dobré náladě zahrál účastníkům ve Velvarech na náměstí soubor tamní základní umělecké školy. Na místě byly i stánky, kde nechyběly ani originální perníčky s veteránskou tematikou z dílny velvarské PerníKáči Kateřiny Wolákové.

„Tímto bych rád poděkoval všem účastníkům, celému realizačnímu týmu, ale i ostatním, kteří nás v závodě podpořili, městům Velvary a Slaný. Další veteránskou akci pořádáme příští měsíc, kdy se v Knovízi pojede 29. června tradiční závod do vrchu Knovíz-Olšany,“ připomněl Václav Bečvář ml.

Vítězové závodu

Kategorie motocykly
1. Miroslav Merkl (Jawa)
2. Jaroslav Nič ml. (Jawa)
3. Adam Merkl (Jawa)

Kategorie automobily
1. Pavel Vybíhal (Trabant)
2. Vladimír Kupr (Chrysler New Port)
3. Marek Uhlíř (Škoda 110R)

Nejhezčí automobil
Vincent Patocs (Fiat Topolino 1936)

Nejstarší automobil
Ladislav Lefler (Ford A)

Nejhezčí motocykl
Ivo Šarlingr (Premier 500)

Nejstarší motocykl
Václav Suchopárek ml. (Praga 500 BD)