Pro pořadatele to byl již 20. ročník závodů psích spřežení, který společnými silami zorganizovali. Že jsou závody kvalitní, dokazuje přes 80 přihlášených závodníků. Listopad je počasím nevyzpytatelný a to se potvrdilo i na závodech ve Stochově. Závodníci si užili sychravé počasí, ale také jeden z mála stochovských závodů kdy nepršelo.

"Páteční den probíhal přípravou trati, vyznačením startovní a cílové zóny, přebráním a uskladněním cen pro naše závodníky, uspořádáním přijíždějících vozidel, aby se nám vše vešlo na plac, prostě pohodička. Sobota, začal frmol. Postavit stany, rozvést kontroly na trať, zkontrolovat trať, zda je vše v pořádku, nastavit hodiny pro časomíru a v 8:59:55 to začalo…. pět, čtyři, tři, dva, jedna, gooo odstartoval první závodník. Po zhruba tříhodinovém závodění přišlo kolečko uklízecí, přivézt pomocníky z tratě, složit stany, zpracovat výsledky, nadepsat diplomy, věnovat se hlavnímu sponzorovi (to bylo asi nejnáročnější)," popisuje průběh závodů kladenský musher Jiří Stejskal.

Nedělní ranní bubnování deště hovořilo za vše, ale naštěstí i déšť ustal. A musheři v intervalech vyráželi na trať, midaři 14 kilometrů a sprinteři na 6,5 km dlouhou členitou a především náročnou trať, kde nebyla ani nouze o defekty. Jak se nakonec ukázalo, závodníkům se vše velice líbilo.

A jak všichni dopadli? Především byli vidět kladeňáci: v C-1 (do čtyř hasků) byla Dana Koňáková 3 v kategorii A-1 (do osmi hasků) vyhrál Ondra Stejskal, který získal I. cenu za nejrychlejší spřežení. Kategorii C-2 (do čtyř malamutů či smojedů ) obsadili opět kladeňáci - vítězem se stal Petr Svoboda a Martin Slepička byl 3. Na midové trati v kat. MB-1 byl Lukáš Kíma druhý, MU-1 Kateřina Kulhánková druhá.

"Protože se jednalo o generálku před ME, všichni účastníci podávali vrcholové vykony a my doufáme, že v následujících dnech v Abertamech se mnozí stanou mistry Evropy. Z mého pohledu byly závody velmi vydařené i za nepřízně počasí se přišlo podívat mnoho diváků a již nyní se těšíme na další ročník," uzavírá Stejskal.