Pořádala ho územní organizace Svazu diabetiků České republiky. Určen ale nebyl jen lidem trpícím cukrovkou, nýbrž všem zájemcům, kteří si chtěli zdarma nechat změřit cholesterol, hladinu cukru v krvi, tuk, krevní tlak a tep nebo tělní tuk.

Jedním z návštěvníků byl Karel Kabeš z Kladna. „Přivedla mě sem péče o zdraví. Je mi osmdesát šest a je potřeba se nechat kontrolovat. Využiji všech nabízených vyšetření, včetně měření tlaku. Ten je mojí slabou stránkou," prozradil.

Svůj podíl na pořádání podzimního Dne zdraví má trochu i Kladenský deník. Poté, co na jaře zveřejnil informaci, že pořadatelé ze svazu diabetiků mají s organizací této akce do budoucna finanční potíže, přihlásila se jedna ze zdravotních pojišťoven, která na ni finančně přispěla.

Už ve čtvrtek se v Kladně uskutečnil pochod proti diabetu. „Na náměstí Svobody se nás sešlo pětadvacet. Cíl pochodu byl spojen s posezením v restauraci U Červeného buku na Ostrovci. Počasí nám moc nepřálo, takže někteří starší členové tam místo pěšky jeli autobusem," řekla Jana Kalušová, předsedkyně kladenské územní organizace diabetiků, jež bude mít od příštího roku nový název Diabetici České republiky – pobočný spolek Kladno.