Tak v některých případech již zaplatíte více než v minulém roce.

Od Nového roku se zvýšily ceny vstupenek do Středočeského divadla v Kladně. ,,Cena dražších lístků se zvedla o deset a levnějších na dětská představení o pět korun,“ sdělila pracovnice obchodního oddělení. Divadlo Lampion zvyšování cen zatím neplánuje. ,,Uvidíme podle situace. V případě, že budeme mít stále stejný počet diváků a ekonomicky budeme na stejné úrovni jako v loňském roce, tak zdražování vstupného neočekáváme. Pokud by se nám však podařilo změnit interiér divadla, zvýšení by přijít nejspíše muselo,“ uvedl umělecký šéf Ondřej Lážnovský.

Kladenské půjčovny DVD a videokazet se s navýšením DPH vypořádaly po svém. Jak na třídě T. G. M., tak na Sítné si můžete vybrané filmy zapůjčit za stejnou cenu jako vloni. Ze sítenské půjčovny ale půjdete o jeden snímek chudší, jelikož si zde za stejnou cenu odnesete místo dřívějších čtyř titulů pouze tři.

Milovníci vodních radovánek si rovněž připlatí. Kromě zvýšení sazby daně se na ceně vstupenky do slánského a kladenského aquaparku projevil i růst cen energií, vodného a stočného. Ve Slaném děti i dospělí nově platí o pět korun více, přičemž ceny permanentních vstupenek jsou 285 korun pro děti a 400 korun pro dospělé. Podobně tomu je i v Kladně.

Ceny knih se také liší od těch loňských. ,,Příliš se nezměnily, a když tak pouze v rámci zvýšení DPH. Většinou jde o pět až deset korun, ale jejich cena se odvíjí také podle vydavatelství,“ řekla pracovnice knihkupectví Frank.

,,U dražších titulů, jejichž cena se pohybuje nad pět set korun, je však zvýšení znatelnější, pohybuje se totiž kolem padesáti korun,“ upřesnila zaměstnankyně z prodejny Kanzelsberger.

Jako jedni z mála mohou mít radost alespoň sportovní fanoušci. ,,Cena vstupenky na zápasy jarní části fotbalové sezony bude stejná jako na podzim,“ informovala Hana Kučerová ze sekretariátu SK Kladno. Cena se nemění ani u lístku na utkání hokejové extraligy.

Tak alespoň někteří neutratí za volný čas víc než v roce minulém.