Do zahájení výstavy výtvarných prací pod širým nebem Kladenské dvorky zbývaly pouze tři dny, když se nečekaně v ulici V. Burgra, kudy budou procházet davy návštěvníků, zřítila opěrná zeď. Stěna se rozsypala přímo na komunikaci. Naštěstí tudy nikdo neprocházel ani neprojížděl automobilem.

,,Pád zdi pravděpodobně způsobilo její stáří. Opěrné zdi v této lokalitě jsou ale všechny staré obecně. Pokud možno v nejbližší době bude samozřejmě opravena, a to kompletně celá,“ informoval mluvčí kladenské radnice Libor Kasík.

Paradoxní je, že se stavem staveb v Podprůhonu a případných investic bude zabývat na pondělním zasedání Rada města Kladna. Zmíněná ulice ale musela být uzavřena a tento stav nějakou dobu bude trvat. ,,Jak dlouho to potrvá, v tuto dobu nedokážeme přesně říct. Nicméně místo jsme zajistili a nic by se zde již nemělo stát,“ uvedl mluvčí kladenské radnice.

Jednu z nejstarších částí Kladna čeká v následujících letech významná rekonstrukce, která se bude týkat zejména opravy povrchů vozovek, chodníků, všech opěrných zdí, ale i plynofikace a vybudování kanalizace. Radnice má na tuto investici připraveno sto milionů korun.

,,Důležitou součástí prací budou rekonstrukce a opravy opěrných zdí, neboť zdejší zástavba je ve svažitém terénu, dále rekonstrukce inženýrských sítí, kanalizace či dokončení plynofikace, která je zásadní nejen vzhledem k pohodlí zdejších obyvatel, ale i s ohledem na životní prostředí,“ vysvětlil před časem náměstek kladenského primátora Miroslav Bernášek.