Další důvod ke stížnostem řidičů na špatný stav kladenských silnic ubude. Magistrát vyhlásil výběrové řízení na třetí etapu opravy ulice Železničářů vedoucí kolem garáží ČSAD. Právě častý provoz nákladních automobilů a autobusů se tu na vzniklých nerovnostech výrazně podepsal. Rekonstrukce si vyžádá sumu mezi 18 a 22 miliony korun.

První etapa oprav byla v ulici Železničářů již před několika lety. Týkala se ale jen úseku od bývalých jatek u zimního stadiónu směrem na Sítnou. Za druhou etapu pak lze považovat rekonstrukci křižovatky s ulicí Josefa Čapka, při níž byla silnice loni rozšířena a osazena semafory.
„Třetí etapa se uskuteční od zmíněné křižovatky, až k odbočce na Kožovu horu. Silnice je v dezolátním stavu, oprava se částečně bude týkat i inženýrských sítí,“ vysvětlil první náměstek primátora Miroslav Bernášek.

Začátek prací je předběžné plánován na letní období, až bude zprůjezdněna jedna polovina rozdělovského mostu. „Rekonstrukce bude zahrnovat zejména nový povrch komunikace a opravu chodníku při rodinných domech,“ upřesnil vedoucí odboru dopravy a služeb kladenského magistrátu Tomáš Fujan.