Na sousedním hlavním nádraží pokračuje přestavba části kolejiště, která se nachází dál od nádražní budovy, staví se tam i podchod a ostrovní nástupiště.

Kladenské Vánoce rozsvítily tisíce světel a Pohádkový strom splněných přání.
Kladenské Vánoce budou opět velkolepé. Hvězdou adventu se stane Štefan Margita

O osudu hlavní nádražní budovy stále ještě není rozhodnuto. Správa železnic zvažuje, že místo původně plánované rekonstrukce stávající výpravní budovu v rámci modernizace celé stanice zbourá a nahradí ji novou stavbou.

Plány Správy železnic počítaly s rekonstrukcí budovy včetně veškerých konstrukcí, kdy by byly ponechány pouze obvodové zdi.

Překvapení v základech

„Až v průběhu stavby však mohlo dojít k odkrytí hlubokých základů budovy. Nyní prověřujeme, zda tento materiál unese zvýšené zatížení nových konstrukcí budovy,“ vysvětlila mluvčí Správy železnic Nela Eberl Friebová s tím, že kroky týkající se stavby jsou konzultovány i s městem.

V Kladně v bývalém kině Sokol proběhla soutěžní výstava modelů letadel, tanků, aut, ponorek, lodí a železnic.
Letadla, vlaky, auta i ponorky. V Kladně se konala soutěžní výstava modelů

Mluvčí Kladna Vít Heral před nedávnem uvedl, že město nebude za každou cenu bránit stávající budovu. „K diskuzi je nové, moderní a funkční řešení, které může přinést i značné provozní úspory. Podmínkou města by v tomto případě ovšem byla co nejvyšší architektonická kvalita optimálně vzešlá z architektonické soutěže,“ dodal Heral.