Přestože se přivolaným hasičům podařilo oheň brzy zlikvidovat a zabránit tak dalším škodám na majetku, v tu chvíli netušili, že noční drama zdaleka nekončí. Pro uhašení další ohnivé fagule byli přivoláni za několik minut tentokrát do Benešovské ulice na Sítné, kde hořel obsah sklolaminátového kontejneru. „Záležitost byla o to komplikovanější, že šlehající plameny dosahovaly až na zaparkované vozidlo, které částečně poškodily. Jen stěží lze odhadnout, co se mohlo stát,“ uvedla mluvčí kladenské městské policie Jiřina Forejtová.

Neznámý pachatel, jenž se tímto způsobem v nočních hodinách náramně bavil, nelenil a k zapálení si vybral ještě jinou lokalitu, a to v ulici Josefa Čapka, kde ohněm likvidoval další popelnice.

„Přestože situace vypadala velice nepříjemně, všechny požáry se podařilo včas uhasit a vzniklá škoda byla vyčíslena na zhruba čtyřicet tisíc korun. Bohužel k vypalování kontejnerů dochází v Kladně poměrně často,“ uvedla tisková mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

„Policie po neznámém žháři pátrá. V případě, že bude dopaden, hrozí mu za obecné ohrožení a poškozování cizí věci a majetku odnětí svobody i na několik let,“ uvedla kladenská policejní mluvčí Jana Dětská.

Přestože při požárech popelnic nebyl tentokrát nikdo zraněn, škody, které počítá nyní Městský podnik služeb v Kladně, jsou i tak velice nepříjemné a bolestné.

„Vandalové, kteří ničí kontejnery, připraví náš rozpočet ročně o sta tisíce korun. Bohužel jsme bezradní, protože tento majetek nelze pojistit. Když koupíme místo plastového pozinkovaný a žhář ho vypálí, později zrezaví a je nakonec stejně na odpis,“ uvedl provozně–technický ředitel Městského podniku služeb v Kladně Petr Schönfeld.

Ceny kontejnerů

Plastový – cca 7500 korun
Kovový – cca 9000 korun
Laminátový – cca 15 000 korun