Vysoutěžená firma zahájila práce v červnu a hotovo má být podle starosty Slaného Martina Hrabánka (ODS) do listopadu. Statik před časem upozornil na to, že střecha je na pokraji nosnosti a v ohrožení by mohla být v zimních měsících už při deseti centimetrech souvislé vrstvy sněhu.

Na horní část se v posledních letech jen přidávaly další vrstvy lepenky, které sice bránily dalšímu zatékání vody do budovy, ovšem celková nosnost se tím výrazně snížila. Sníh je proto v zimních měsících nutné pro zachování bezpečnosti pravidelně odklízet. Přesto podle odborníků její zřícení přímo nehrozí.

„Rozhodli jsme se proto, že půjdeme do celkové rekonstrukce střechy tím, že se nejprve otryskají vnitřní nátěry kovových nosníků. Po jejich odstranění se zjistilo, že konstrukce je v pořádku, takže ji můžeme zachovat a zpevnit. Co se týká venkovního pláště střechy, tu budeme řešit na jaře příštího roku,“ dodal starosta Slaného Martin Hrabánek. O harmonogramu ale ještě bude město se zhotovitelem jednat. Součástí úprav by měla být například také instalace technologie, která zabrání srážení vlhkosti u stropu budovy.

Kromě vlastních peněz, zažádalo na rekonstrukci střechy město o dotaci Národní sportovní agenturu, která by mohla pokrýt přibližně třetinu nákladů. O jejím přidělení zatím není rozhodnuto. Příští rok bude město navíc investovat do nové strojovny zimního stadionu zhruba za 17 milionů korun, i v tomto případě chce část nákladů zaplatit z dotace a částečně čerpat peníze z úvěru.

Slánský stadion využívají hokejisté ze Slaného a Řisut, krasobruslaři i rekreační hokejisté. Místní led budou navíc ještě letos dále patrně využívat i hokejisté z Kladna, kde je rovněž střecha zimáku v rekonstrukci, ovšem kvůli špatnému stavu betonové konstrukce tamního stadionu se vše zkomplikovalo, práce se na řadu týdnů pozastavily a je zapotřebí původní projekt přepracovat. Tím se dokončení oprav kladenského zimáku odsouvá zatím na neurčito a hokejisté budou muset hledat pro tréninky i zápasy náhradní sportoviště.