Deník pro vás proto provedl průzkum kde a za kolik zaparkujete ve větších středočeských městech. Nádavkem přidáváme pár tipů. kde můžete poblíž centra měst parkovat ještě pořád zcela zdarma.

MODRÉ ZÓNY V KLADNĚ? NĚKDY V BUDOUCNU

Stejně jako v ostatních městech, i v Kladně se obyvatelé potýkají s nedostatkem parkovacích míst. Postupně ovšem nová, a to i díky rekonstrukcím a revitalizacím sídlišť, vznikají. Například teď v Rabasově ulici. Nové parkoviště by také mělo být U Hvězdy.

„Parkování v centru je problém. Je málo míst, protože dnes má téměř každá rodina minimálně jedno auto. Když se stavěla sídliště, tak se s tímto rozhodně nepočítalo. Kromě toho si myslím, že v Kladně chybí záchytná parkoviště. Možná by pomohly i modré zóny,“ řekl Deníku obyvatel Martin Prokš.

Vedení radnice podle vyjádření mluvčí Lenky Růžkové o žádné změně neuvažuje, stejně tak je zřejmě v nedohlednu zavedení modrých zón, kde by mohli parkovat pouze obyvatelé.

„Aktuálně se změna ceníku parkování neplánuje. Měli jsme nějaké požadavky, jako jsou například modré zóny a podobně, jenže vše by se muselo dlouhodobě připravit a projednat s lidmi,“ řekla mluvčí kladenského magistrátu Lenka Růžková.

V Kladně funguje systém parkovacích automatů. Pro placené parkování platí stále stejné zóny. U hlavní pošty a v areálu nemocnice je 20 minut zdarma, první hodina pak stojí 10 korun, každá další 20 Kč. Ostatní zóny jsou zpoplatněny vždy 20 korunami za první hodinu a 40 za každou další.

Rezidenti za parkovací karty zaplatí 300 Kč ročně. U finančního úřadu jsou v době rekonstrukce Rabasovy ulice parkovací automaty mimo provoz a parkování je zde nyní zdarma.

Zajímá vás, jak a za kolik se parkuje u sousedů? Prohlédněte si přehlednou infografiku. 

Ceny parkovného.