Jaké bylo pro strážníky překvapení, když zjistili, že se navíc jedná o celostátně hledaného jedenatřicetiletého muže, který si svévolně o čtrnáct dnů prodloužil povolenou vycházku z vinařické věznice. Na místě byl v poutech hlídkou předán republikovým kolegům.

„Díky všímavosti obyvatele Varšavské ulice, který náhodou vyrušil vykradače aut v akci, zavolal okamžitě na služebnu městské policie a podal podrobný popis osoby, vyjely na místo dvě hlídky.

Ty začaly pátrat v nejbližším okolí. V ulici Wednesbury si strážníci všimli blikající a houkající felicie. Po bližším ohledání místa zjistili, že muž od vozu utíká a běží do ulice Obránců míru,“ uvedla mluvčí Městské policie v Kladně Jiřina Forejtová.
Za prchajícím se rozběhli strážníci, kteří sledovali, jak svůj lup odhazuje do křoví.

„V současné době je muž podrobován výslechu v cele předběžného zadržení. Poté bude předán zpět do Věznice Vinařice,“ uvedla kladenská policejní mluvčí Jana Dětská.

Zda mu bude přizouzeno všech devět vykradených aut, včetně osmi víkendových krádeží, které se staly na kladenských parkovištích, je stále předmětem šetření.

Jsem ráda, že ho chytili. Nové auto, které mám teprve tři měsíce, mi vykradli a poničili v úterý za bílého dne před základní školou,“ uvedla učitelka Hana Kachlíková z Kladna.