Jeden z posledních případů se stal ve středu. „Ve večerních hodinách se vloupal neznámý pachatel do osobního vozidla Škoda Octavia, které bylo zaparkované v Dánské ulici v Kladně. Výtečník násilně vnikl do vozu, odkud odcizil autorádio a poškodil středový panel,“ sdělila mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Jen pouhý den předtím neznámý poberta vnikl do automobilu stejného typu, tentokrát v Americké ulici. Odnesl si dámskou černou kabelku, svazek klíčů s čipem od vchodových dveří, peníze, doklady, nějaké písemnosti a další věci. Majiteli Octavie způsobil škodu ve výši dvaadvacet a půl tisíce korun.
Policie proto stále upozorňuje obyvatele na to, že věci ponechané ve voze jsou pro zloděje velkým lákadlem. „Pokud možno by neměli ve svých vozech nechávat kabelky s doklady, tašky s nákupem, kufříky s písemnostmi, notebooky a jiné cennosti. Obzvláště na viditelných místech. Ani v těchto předvánočních dnech by auto nemělo být před obchodním domem používáno jako trezor na vánoční dárky. I malé chvilky nepozornosti a neopatrnosti může pachatel využít ve svůj prospěch,“ uvedla Šteinerová.

Důkazem toho je například případ lupiče kuřáka, který přes den za pouhých patnáct minut ukradl z nákladního vozu 191 kartonů cigaret. „Krátce po poledni zaparkoval padesátiletý řidič v kladenské čtvrti Švermov v ulici 28. října před místní restaurací nákladní automobil. Neznámý poberta využil čtvrthodinu, kdy šofér vozidlo opustil a vloupal se do nákladového prostoru. Odtud odcizil kartony cigaret různých značek v hodnotě vyšší než sto tisíc korun. Poškozením zámku způsobil škodu tisíc korun,“ sdělila mluvčí policie Michaela Nováková.