Současné letní počasí v některých případech také nepřímo nahrává do rukou zlodějům, kteří si vytipovávají odstavená a ne vždy dobře zabezpečená vozidla. Kvůli tomu, že řada řidičů nechává z důvodů vysokých teplot otevřená okénka nebo si takzvaně na minutku odběhne, sčítají následně policisté desetitisícové škody.

Nenechavci, kteří jsou vždy ve střehu, si tímto způsobem přišli k příjemné sumě peněz. Přestože jsou to příběhy často stěží uvěřitelné, jeden takový se stal řidiči před pár dny. Ten svoje auto odstavil na polní cestě za Slaným ve směru na Smečno. „Neznámý pachatel odcizil majiteli z přední sedačky otevřeného vozidla ledvinku s doklady a všemi průkazy a finanční hotovost ve výši 33 970 korun,“ řekla kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová. Nepříjemná souhra okolností, kdy se na opuštěném místě nacházel zrovna i zloděj, způsobila nejen finanční újmu, ale i to, že si řidič bude muset nyní několik týdnů vyřizovat záležitosti kolem vyhotovení nových osobních dokladů.

Pouhá čtvrthodina stačila zloději k obohacení se v ulici u kladenského Středočeského divadla. Vychytralý chmaták si tentokrát vyčíhal otevřený peugeot a z jeho interiéru odcizil rovněž finanční hotovost i doklady, a to vše ve výši pětatřicet tisíc korun.

Další neopatrný řidič přišel v momentě o peníze nejen svoje, ale i svého zaměstnavatele, a to když před prodejnou lahůdek na třídě T.G.M. v Kladně nechal otevřený služební vůz značky Avia. „Zloděj tak brzy ráno získal peněženku s doklady, svazek klíčů a dva mobily v celkové výši 10 250 korun,“ upozornila na množící se případy policiejní mluvčí Jana Šteinerová.

Přestože poslední případ kdy muž muž přišel o čtyřicet tisíc korun, nebyl krádeží z vozidla, je více než zřejmé, že ani v takových chvílích není opatrnosti nazbyt. Návštevník restaurace na Masarykově náměstí ve Slaném, jenž měl u sebe také velký finanční obnos, navštívil podnik v dopoledních hodinách.Po použití toalety ale následně zjistil, že je o peněženku i s hotovostí lehčí. Jestli byl ovšem dosud neznámý pachatel natolik zručný a nebo jen využil toho, že muž portmonku vytrousil a majiteli ji následně neodevzdal, je stále předmětem policejního šetření.

„Opakovaně apelujeme na lidi, aby byli na své věci opatrnější a neusnadňovali zlodějům příležitost k získání snadné kořisti. Všichni si tak ušetříme následné nepříjemnosti,“ uzavřela mluvčí Jana Šteinerová.