Hodinu po půlnoci zaznamenala žena v Okružní ulici na Pražském předměstí ve Slaném, že se podezřelá dvojice pokouší odcizit kola od zaparkované škodovky a vyrozuměla o tom městské strážníky. Místo činu bylo proto okamžitě prověřeno i kamerovým systémem a do sídliště okamžitě vyjela hlídka a psovod.

„Díky jejich rychlému výjezdu se podařilo u auta zadržet devětadvacetiletého muže z Kladna a o pět let mladšího z Luníkova. Při bližším prohledání okolí strážníci zjistili, že se ve křoví nalézají dvě polyethylenové nádoby s benzinem.

Bylo zřejmé, že dvojice výtečníků získala pohonné hmoty z některého ze zaparkovaných vozidel,“ sdělil vedoucí Městské policie ve Slaném Pavel Štěpánek, jenž ocenil i osobní statečnost ženy, která navíc oba zloděje na místě identifikovala.

Pro podezření ze spáchání trestného činu byli k případu dále přizváni i republikoví policisté. Následně bylo zjištěno, že zloději po vloupání do škodovky odpojili palivovou hadici k motoru, kudy čerpali benzin.

Protože byli vyrušeni a navíc nepoškodili nádrž, nedošlo tentokrát k větší škodě. Podle mluvčí kladenských policistů Michaely Novákové na Kladensku v poslední době nárůst podobných případů nezaznamenávají. Ovšem stále existuje procento majitelů aut, kteří krádeže paliva policii bohužel nehlásí.

Okradení vlastníci starých vozů Škoda 120 L i jiných dříve oblíbených značek jsou na tom ale paradoxně lépe než majitelé moderních aut. Jak potvrzují odborníci, dostat se k palivovým rozvodům nového typu vozu či jen odstranit víčko nádrže není pro zloděje, kteří spěchají, snadné, takže si pomáhají nejprimitivnějším způsobem: palivovou nádrž prorazí a tím znehodnotí.

„V takových případech vystoupají ztráty do tisíců korun a majitel má o problém navíc s nákladnou opravou. Ve Slaném už jsme podobné skutky řešili. Pokud škoda přesáhne pět tisíc korun, už se nejedná jen o přestupek,“ doplnil Pavel Štepánek.