Návštěvníků přišly stovky a pivo teklo proudem. V nabídce Pivovaru Panaczek nechyběl na čepu Zlonický speciál a další druhy zlatavého moku. Celodenní akce byla provázena krásným slunečným počasím a protáhla se až do nočních hodin. Lidé si návštěvu Zlonic velmi užívali, mnozí piknikovali také na trávnících na náměstí a vychutnávali si mimořádnou atmosféru.

Bohatý program byl určen všem generacím. Nechyběly prohlídky sklepů, sladovny, varny a stejně tak historická přednáška, rytířské turnaje, dílničky pro děti, malování na obličej, noční ohnivá show i koncerty. Odhalena byla i pivovarská plaketa.

Jelikož je se Zlonicemi úzce spjata osobnost hudebního skladatele Antonína Dvořáka, který byl velkým milovníkem českého piva, nechyběla ve sváteční den 9. Symfonie – Novosvětská v podání Filmové filharmonie. Odkaz slavného skladatele chtějí noví majitelé pivovaru i nadále zachovávat a na trh proto přinesou i Dvořákovu devítku.

Noví majitelé, společnost Revival of the Titanic s.r.o., která v Dolních Měcholupech provozuje pivovar Panaczech, získali nebytovou část areálu před nedávnem od městysu Zlonice za 10 milionů korun a navážou už příští rok na tradici, která zde byla založena před 460 lety.

Společníci jsou celkem tři - Ondřej Vrkoč, Ondřej Jilemnický a potomek šlechtického rodu Karel Chotek. A právě díky finanční podpoře posledně jmenovaného bude počáteční investice ve výši 120 milionů korun.