Kvůli tomu, že kriminalita v této severní části kladenského okresu překročila únosnou mez a obyvatelé mají ještě v živé paměti lednový výbuch trhaviny, která nastražená v láhvi utrhla šestatřicetiletému Romovi obě ruce a část dolní končetiny, rozhodli se představitelé města nečekat na další neštěstí a jednat. Po více než půlroce se Zloničtí conevidět dočkají nejen nové policejní šlužebny, ale také pěti kamerových bodů, jež budou dnem i nocí dohlížet na pořádek v obci.

Díky iniciativě středočeského hejtmana Petra Bendla a ministra vnitra Ivana Langera se podařilo v rekordním termínu získat pro Zlonice zařízení za více než jeden milion korun, přičemž obec se na jeho zprovoznění bude podílet celkem stopětapadesáti tisíci korunami. „Pět kamer bude prozatím napojeno na naše operační středisko ve Slaném. Vzhledem k tomu, že se jedná o takzvaný stavebnicový systém, zařízení lze v budoucnu dle potřeby přemístit i doplnit,“ uvedl vedoucí Městské policie ve Slaném Pavel Štěpánek.

Kromě denních krádeží ve zlonickém obchodním domě si zloději v minulých dnech vybrali již poněkolikáté místní čerpací stanici, kde byla tentokrát způsobena škoda ve výši čtyřiceti tisíc korun.

Více si přečtete v dnešním Kladenském deníku