Neutěšená situace v městysu Zlonice, kde se lidé za tmy bojí vycházet z domovů, aby nebyli okradeni nebo přepadeni, dostane po dlouhých průtazích konečně řešení. Prodloužená ruka zákona dosáhne za pár měsíců i do Zlonic v podobě zbrusu nové policejní služebny. Starostovi, jenž se záměrem zabývá od prosince předloňského roku, se konečně podařilo dát věci do pohybu a patnáct mužů zákona zasedne do léta ve zrekonstruované budově někdejší spořitelny.

„Byli bychom měli služebnu už dávno, ale její přebudování se opozdilo kvůli tomu, že nebyly hotové projekty pro přestavbu,“ uvedl starosta Zlonic Rudolf Čížek.

Budoucí zlonická policejní služebna, kde jsou nyní prováděny elektroinstalace a rozvody vody, bude tamním občanům k dispozici již v letních měsících. Na investici v celkové výši pět milionů korun se částečně podílí také obec, která ji v současné době financuje prostřednictvím úvěru.
„Díky solidnímu jednání České spořitelny se nám podařilo získat jejich budovu do svého majetku za 1,6 milionu korun.
Po přestavbě zde budou mít policisté k dispozici pět kanceláří, vyšetřovnu a celu předběžného zadržení, včetně veškerého moderního sociálního vybavení,“ doplnil starosta Čížek.

Nejen on, ale i lidé ze Zlonic a okolních obcí si konečně oddechnou, že bude lumpárnám alespoň částečně učiněna přítrž. „Připadáme si tu jako na Divokém západě. Kdykoli tady někdo něco ukradne nebo nekoho ztluče, než sem policie ze Slaného dorazí, stačí lumpové utéct. Už se jim bojíme něco říkat, protože si na nás kolikrát pozvali i posily. Až začne fungovat služebna, bude od grázlů pokoj,“ uvedla prodavačka obchodního domu Zvon ve Zlonicích.

Kateřina Husárová