S převratným řešením, odstraněním přemíry dopravních značek, už před časem radnice přišla a po vzoru města ve Velké Británii dnes v lokalitě V Ráji uplatňují řidiči pouze pravidlo pravé ruky. Aby mohli majitelé motorových vozidel parkovat i v místech, kde to bylo dosud zapovězeno, navrhlo vedení města odstranění zákazových značek z vytipovaných lokalit, kde řidiči zastavují a zákazy beztak trvale porušují.

„Některé zákazy totiž nemají logiku a řidiči je dodržovali velmi problematicky. Dopravní komise vybrala konkrétné zóny, odkud by značky měly zmizet,“ uvedl starosta Slaného Ivo Rubík.

Na základě vytipovaných návrhů by se Slaňáci měli zbavit dopravního omezení ve Wilsonově ulici směrem od někdejšího hotelu Atlas do města a v další fázi až k bývalému okresnímu úřadu.

V ulici Edvarda Beneše ve směru od Městského centra Grand až k potravinám Batelka značka také zřejmě nebude. Čtvrtou pozitivní změnou pro parkující řidiče, nikoli však pro podnikatele, je odstranění zákazové značky v Pastýřské ulici na rohu pekařství Grunt, jehož majitelé v místech nákladové rampy o značku kdysi dlouho usilovali.

Další velmi diskutovanou zónou je frekventovaná a trvale obležená ulice Třebízského, kde lidé nejen denně nakupují, ale také navštěvují lékařské ordinace.
Zde přichází v úvahu návrh zbudovat v místě parkovací automat. Otázkou stále zůstává, jak budou ale v případě odstranění zákazů stání vyřešena místa pro podnikatele, kteří zde potřebují zásobovat svoje obchody.

Podle názoru mnohých by přinejmenším levá strana ve směru od MC Grand měla zůstat trvale volná.

„Kvůli tomu, že mám v místě prodejnu podlahových krytin, bylo by pro nás v případě povoleného stání i na levé straně velice problematické dopravovat například obří role s koberci odjinud. Podobný problém řeší i ostatní podnikatelé,“ řekl Ĺudovít Matoušek.

Je zastáncem názoru, že v ulici by bylo nejvhodnější prosadit vyznačená šikmá stání, a to po pravé straně. Zajímavým způsobem byla nyní levně například vyřešena ulice Všehlušická (v sousedství autobusového nádraží), kde byl k parkování využit zbytečně široký chodník.