Věra Libichová z Agentury pro zemědělství a venkov  Kladno uvedla: „V okrese Kladno je sklizeno přibližně 97 procent obilovin a řepky 100 procent." Celkem je v okrese obhospodařováno 42 tisíc hektarů zemědělské půdy. Přes šedesát procent obilovin tvoří ozimá pšenice, kterou zemědělci letos pěstovali na 16 tisících hektarech půdy.

 Marek Prošek, jenž hospodaří na polích v okolí Přelíce, už má obilí sklizené. „Nejvíc se mi letos dařila krmná pšenice, slabší byla potravinářská pšenice. Česká odrůda dala dobrý výnos na rozdíl od té pocházející z Francie. Myslím, že za to mohly 
i extrémní mrazy," shrnul Marek Prošek letošní sklizeň obilovin.

 Zdeněk Job, hlavní agronom Agry Řisuty, řekl Kladenskému deníku: „Žně budeme mít hotové v pátek. Nejvíc se povedla řepka, jejíž  množství poslední roky navyšuji. Pšenice jsme nesklidili tolik jako loni, ale má dobrou kvalitu."

 Úroda ječmene je také menší, ale sladovnickou kvalitu mít bude. „Povedla se 
i hořčice, které máme na Kladensku 100 hektarů," dodal.
 Slunečnice na polích ještě přibližně měsíc zůstanou, ale už teď se jeví dobře. Pěkné počasí a vyzkoušení nové odrůdy Marku Proškovi pomohlo k dobrému výsledku: „Odrůda je odolná proti herbicidu na bodlák (pcháč oset) a tak se mi ho podařilo úspěšně vymýtit," vysvětlil jeden z důvodů úspěchu.