„Stali jsme se jednou z prvních soukromých zoo v Česku a jsme jednou z pouhých dvou v celém Středočeském kraji. Máme fantastický tým ošetřovatelů a další skvělí lidé se starají o vzdělávací programy, návštěvníky nebo výstavbu. Celou zoo budujeme svépomocí hlavně ze dřeva. Ačkoli jsme vždy zápasili s rozpočtem, každý rok se nám podařilo zoo o něco rozšířit,“ připomněl ředitel Zooparku Zájezd Jiří Marek.

Loňské jarní uzavření park hodně zasáhlo, ale díky snaze a podpoře mnoha lidí se mu jej podařilo ustát. „Podzimní a zimní zavření ale už pomalu nezvládáme,“ přiznal Jiří Marek.

Aktuálně se zde proto rozhodli založit veřejnou sbírku, se kterou chovatelům ze Zájezdu pomohli dobří lidé ze společnosti donio.cz.

„Jako cílovou částku sbírky jsme zvolili 150 tisíc korun, která symbolizuje měsíční náklady na krmení zvířat. Ze všech sil se snažíme, aby zvířata nijak nepocítila tak dlouhý výpadek příjmů. Doufáme, že se sbírka co nejvíce rozšíří mezi veřejnost a povede se nám cílovou částku vybrat – a třeba i překonat. Každá stovka pomáhá,“ doplnil vedoucí vzdělávacího úseku a komunikace Daniel Koleška.