Má rozlohu přes dva a půl hektaru a v roce 1998 ji založili lidé, kteří neváhali a začali realizovat své sny. Pro veřejnost byla zpřístupněna 1. září roku 2009.

Dobrou zprávou, která jistě potěší všechny milovníky zvířat je, že v Zooparku Zájezd již tuto neděli 24. dubna slavnostně zahájí letní sezonu. Při této příležitosti připravili pracovníci zoo pro příchozí bohatý program, v jehož rámci budou také pokřtěna mláďata lemurů vari. Jde o dva samečky, kteří se narodili 13. března. Tento druh primáta se v zoo podařil odchovat teprve podruhé. Mimo jiné bude k vidění vystoupení středověkého sokolníka nebo komentované krmení lemurů a velbloudice Áji.

Pokud do zooparku zavítáte, budete si moci prohlédnout přes 40 druhů exotických a domácích zvířat. Těšit se můžete na několik druhů lemurů a drápkatých opiček, velbloudy, lamy, surikaty, klokany, mary a různé druhy papoušků a dravých ptáků. Také zde žijí kočkovité šelmy například karakali, oceloti a v evropské přírodě ohrožení rysové. V letních měsících tu najdete také jedinečnou expozici chameleonů, kterou jinde v České republice neuvidíte.

Nejen pro děti je zde otevřený kontaktní zookoutek, kde můžete poznat ovce, kozy, morčata a králíky opravdu velmi zblízka. Zoopark je koncipován ryze přírodně, proto jsou výběhy, voliéry a další stavby vyráběny z přírodních materiálů. Po celý rok zde pracovníci zoo připravují pro školy, ale i větší skupiny návštěvníků nejrůznější zábavné a naučné programy jako například komentovaná krmení, prohlídky s průvodcem, ukázky dravých ptáků, křtiny, soutěže pro děti, divadelní představení a jiné.

Rozhovor s kurátorem chovu zvířat Jiřím Markem se dočtete v sobotním tištěném vydání Kladenského deníku.