Akci připravil pro školy Slánska a Kladenska Dětský domovLedce, který má dva veselé plamínky ve svém logu. Ve dvouhodinovém soutěžení se devět jednotlivců a dvě dvojice zástupců ze školských zařízení - ZPŠ Kladno, Korálek Kladno, DDŠ Slaný, ZŠ Slaný Palackého a pořádajícího DD Ledce snažilo co nejvíce upoutat porotu pěveckým projevem.

„Bylo to opravdu pěkné dopoledne. Děti se snažily být co nejlepší, prostory Grandu byly příjemné, a po celou dobu akce vsále byla dobrá pohoda mezi všemi přítomnými dětmi i dospělým doprovodem. Určitě se zúčastníme Plamínků i příští rok,“ uvedla učitelka Ivana Bittmanová zkladenské speciální školy Korálek.

Není to vtěchto dnech jediná akce, kterou pořádáledecký dětský domov. Pro školy našeho regionu je přípraven již 2. ročník fotbalového turnaje Kopačky drogám ( pod patronací bývalého kladenského fotbalisty Jana Suchopárka), celodenní akce Dovedné ruce vdomově a dubnový Den otevřených dveří DD Ledce.

Kluci a děvčata se také svými výrobky na téma Velikonoce prezentují na současně konajícíc se výstavce ve slánském infocentru a připravují velikonoční přáníčka pro slánské seniory.

Autor: Hana Tichá